Graduation Performance 2026
Na hun residentie in Lausanne, presenteren de bachelorstudenten hedendaagse dans van La Manufacture een gloednieuwe voorstelling, ondersteund door twee geroemde gastchoreografen. De Congolese Jolie Ngemi neemt het voortouw. In haar werk ontwikkelt ze een dialoog tussen hedendaagse esthetiek en haar Congolese roots, waarbij ze bruggen slaat tussen culturen en verbeeldingswerelden. Ook de Zwitserse Jeremy Nedd tekent present: hij zet vraagtekens bij raciale kwesties en hoe we ‘gemeenschap’ creëren in een vijandig politiek klimaat. Met de voorstelling betreden de studenten definitief de professionele danswereld.
• Jeremy Nedd is een in Brooklyn geboren choreograaf en performer die in Zwitserland woont. Nedd heeft gewerkt voor het operahuis Semperoper in Dresden en voor Ballett Basel. Als gastartiest is hij verbonden aan Schauspielhaus Zürich, waar hij heeft samengewerkt met Trajal Harrell. Ook presenteerde hij producties in Kaserne Basel, ROXY Birsfelden, Arsenic - center d'art scénique contemporain, Palais de Tokyo en Münchner Kammerspiele. Hij was eerder te zien op KunstenfestivaldesArts, waar Kaaitheater mee de voorstelling blue nile to the galaxy around olodumare presenteerde in 2024.
• Jolie Ngemi is een hedendaagse en urban danseres, choreografe en muzikante. Ze studeerde aan P.A.R.T.S. en werkte samen met onder meer Ula Sickle en Boris Charmatz. In 2018 creëerde ze haar eerste solo, Identity na ngayi. Begin 2020 werd ze aangesteld als docent aan de Academie van Amsterdam. In datzelfde jaar nam ze deel aan de nieuwe creatie van Serge Aymé Coulibaly, Wakat. Vervolgens richtte ze haar bedrijf AUC Production op, evenals het podiumkunstenfestival BOSANGANI, waarvan de tweede editie in augustus 2022 plaatsvond in Kinshasa en Europese en Afrikaanse dansers samenbracht voor masterclasses, voorstellingen en rondetafelgesprekken.
chorégraphies Jolie Ngemi, Jeremy Nedd | avec les étudiant·es de la promotion H du Bachelor en Contemporary Dance Lee-Ann Aerni, Irina Badilita, Kim Bigler, Emmie Brovinius, Arlet Capella Margarit, Jozef Chua, Kalil Joigny, Hannah Marmoiton, Gabriel Meylan, Ambre Michel-Picque, Lily N'Diaye, Léna Piazza, Lorianne Singy | technique Nicolas Berseth, Robin Dupuis | production La Manufacture - Haute école des arts de la scène, Lausanne



