Part of ENCORE
Full programNo Anger
Quasimodo aux miroirs
Vertrekkend van een fictief personage dat bekend werd door de Disney-tekenfilm, de beroemde gebochelde van de Notre-Dame, ontleedt kunstenaar No Anger de beeldvorming rond deze beroemde figuur door het eigen lichaam in te zetten. Hoe kun je je een beeld eigen maken en tegelijkertijd de normen die dit beeld uitdraagt ondermijnen – de verbeelding en de sociale logica die het in zich draagt blootleggen en tegelijkertijd de blik op het gehandicapte lichaam herdefiniëren?
Van de ervaring voor de spiegel tot op het podium wordt dans een middel om je te bevrijden van keurslijven. Om de mogelijkheden van het lichaam te gebruiken en zo de duizelingwekkende aspecten van identificatie tot uitdrukking te brengen. In een performance die de vorm aanneemt van een herovering, gaat No Anger tegelijkertijd over tot een heruitvinding van zichzelf en een verruiming van de waarneming: die van een lichaam in al zijn toestanden, dat de normen ondermijnt en de plasticiteit van het wezen bevestigt – voorbij de vervreemdende beelden en de dominante verhalen.
Via een artistieke praktijk, waarin videokunst, performance en literair schrijven samenkomen, stelt No Anger de manieren waarop lichamen worden uitgedrukt en getoond ter discussie. Woorden en beelden, die deel uitmaken van een gemeenschappelijke taal en verbeeldingswereld en doordrongen zijn van machtsverhoudingen, brengen een wereldbeeld over dat bepaalde realiteiten ten opzichte van andere legitimeert en zo een hiërarchie tussen lichamen creëert.
Conception, interprétation, son, diffusion, production No Anger | Lumières No Anger, FKN
Tickets
Good to know
Wie op zondag 18 oktober naast Quasimodo aux miroirs ook de lezing Strawberry Fractale van Florence Cheval wil bijwonen, kan een voordelig double bill ticket aanschaffen voor de twee events.
Deze voorstelling bevat verwijzingen naar validistisch en racistisch geweld, alsook naar seksualiteit.