Headquarters of The Mouvement

By any beats necessary: stop police impunity

By any beats necessary: stop police impunity
By any beats necessary: stop police impunity

28.02.2021

Van Nigeria tot Frankrijk, van Mexico tot Tunesië, van de VS tot België, over de hele wereld brak de voorbije maanden protest uit tegen politiegeweld. Alleen al in de eerste maand van dit jaar stierven twee jonge mensen in een Brusselse politiecel: Ibrahima Barrie en Ilyes Abbedou,

Toen eind januari een honderdtal betogers op straat kwam tegen de straffeloosheid van de politie werden 245 mensen opgepakt, waaronder heel wat toevallige passanten. Zij werden afgevoerd naar de kazerne waar politieagenten gewelddadig tekeer gingen. Voor het eerst verbreekt ook een politievakbond de cultuur van stilte en bevestigt dat minderjarigen brutaal geslagen werden terwijl hun radeloze ouders buiten stonden te wachten.

Op deze avond nodigen de mensen van Headquarters of The Mouvement dansers en woordkunstenaars uit om de slachtoffers van politiegeweld een stem te geven.

LINE UP
• Dikaay
• Behaarde Glimlach
• Kavena Gomos
• Elisabeth Severino
• Wild Fam
• Anissa Boujdaini
• Younes aka Camaleão
• Ghadija Aziz


an initiative by Headquarters of The Mouvement | supported by Kaaitheater, Le Space, Zinnema, DeWereldMorgen & Kunstenfestivaldesarts

There's more

VIDEO: By any beats necessary

Headquarters of The Mouvement

VIDEO: By any beats necessary
VIDEO: By any beats necessary

Video

ma 01.03.21

Dit jaar stierven al twee jonge mensen in een Brusselse politiecel: Ibrahima Barrie en Ilyes Abbedou. Toen een honderdtal betogers op straat kwam tegen de straffeloosheid van politie, werden 245 mensen bruut opgepakt, waaronder heel wat passanten. Voor het eerst verbreekt nu ook een politievakbond de cultuur van stilte. De mensen van Headquarters of The Mouvement, in residentie in de Kaaistudio's sinds vorige zomer, nodigden zondag 28 februari verschillende dansers en woordkunstenaars uit om de slachtoffers van politiegeweld een stem te geven.